Döküm Radyatör Fiyatları

, , Döküm Radyatör Fiyatları için yorumlar kapalı

Alternatifi olan alüminyum radyatör panellerine göre ısıyı daha uzun süre muhafaza eden döküm radyatörler daha pahalı olmalarına, nakliye ve montajının daha zahmetli olmasına karşın hala pek çok kişi tarafından tercih edilmekte. Döküm radyatör fiyatları panelin kalınlığına ve modeline göre değişmekte.Fiyatları dilim başına hesaplanan döküm radyatörleri piyasada 10 ile 40 TL birim fiyatları ile bulabilirsiniz. Bu fiyat farkı dilimin ağırlığına bağlı olarak belirlenmekte. Yani peteği kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre ister 3 ister 30 dilim radyatör paneli satın alabilirsiniz.

Sıfır petekler dışında daha uygun fiyatlı çözüm arayanlar için bazı alternatifler bulunuyor. Döküm radyatörlerin evin içinde alan kaybına sebep olması nedeniyle bugün pek çok kişi evindeki bu panelleri söktürerek çok daha ince olan alüminyum panelleri tercih ediyor. Bu da açığa çıkan döküm panelleri hurdacılarda ve ikinci el inşaat malzemesi alım satımı yapan yerlerde bulabileceğiniz anlamına geliyor.

Bakımını yaptırdıktan sonra dilediğiniz renge boyayarak bu radyatörleri kullanabilirsiniz. Tabii sizin ihtiyacınız olan dilim sayısında panel bulabilmek için biraz vakit harcamanız gerekebilir. Ancak bu alışverişin size sıfır radyatör fiyatı üzerinden yaklaşık %70 daha aza mal olacağını düşünürsek bu vakti harcamanıza değebilir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: