Dar ve Uzun Yatak Odası Dekorasyonu

Evde dekorasyonuna en çok özenilen odaların başında yatak odası gelir. Yatak odasının farklı, etkileyici olması ve huzur vermesi beklenir. Ancak uzun ve dar yatak odalarında her dekorasyon fikri uygulanamayabilir. Bu tip odalarla baş etmek için aşağıda bazı öneriler bulabilirsiniz.

 • Oda dar ise, uzun duvarları farklı renklerde boyamayı deneyebilirsiniz. Duvarların birini koyu renk boyayabilir ve derinlik yaratabilirsiniz.
 • Odanın az ışık alan duvarına geniş aynalar yerleştirmek odayı daha geniş gösterebilir. Ya da ışığı yansıtması ve odayı hem aydınlık hem de geniş göstermesi için aynayı pencere karşısına da yerleştirebilirsiniz.
 • Dar bir odada komodin kullanmaktan kaçının ve bunun yerine yüksek şifoniyerleri tercih edin.

 • Uzun ve dar bir yatak odasını yeterince iyi dekore edemezsiniz diye bir kural yok. Ancak hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı kullanmanız sonrasında da iyi bir planlama yapmanız gerektiği doğrudur.
 • Yatak odanız çok uzun ise zeminle oynayabilirsiniz. Bloklar halinde zemini böldüğünüzü düşünün ve her blokta farklı renk ve tasarımlar kullanın.
 • Sandalye ya da etajerlerin yerleşimini planlayın ve mümkün olan her alanı kullanışlı hale getirmeye çalışın.
 • Odanın uzunluğunu kırmak için yatak ucuna bir separatör, bölme paneli ya da bölme perdesi koyabilirsiniz. Bölme perdesi şık ve masalsı bir hava yaratacak şekilde şıklığı da göz önünde tutarak asılabilir.
 • Odanızda televizyon istiyorsanız, dar ve uzun odalarda ince ekranlı televizyonlar kullanmanız en mantıklısı olacaktır.
Tüm önerileri olmasa da kendi odanız için uygun gördüğünüz maddeleri değerlendirebilirsiniz. Odayı düzenlemeye başlamadan önce iyi bir planlama yapmanızın önemli olduğunu unutmayın. Odanın bir krokisini çizebilir, basit çizgilerle ilk önce kağıt üzerinde yerleşim yapmayı deneyebilirsiniz.
© Bu Yazının Her Hakkı Saklıdır. 

Bizi Facebook'ta Bulun

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
 • Yorumunuzu Ekleyin
   
  Gravatar
  Adınız
   
   
   

   
   
 
Yapı Dekorasyon 360

Yapı ve dekorasyon üzerine farklı fikirler, yeni ürünler, fiyatlar, trendler, sektör haberleri, pratik bilgiler bulabileceğiniz güncel blog.

Gizlilik Politikası

Sitemizin gizlilik politikası hakkında bilgiler ve kullanım koşulları ile ilgili çekinceler.

Gizlilik Politikası
İletişim

Sitemiz ile ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilir, yeni yazı talebinde bulunabilirsiniz.

İletişim