Dar Çocuk Odası Dekorasyonu

, , 3 Comments

Çocuk odası düzenlerken eğer yeterince geniş bir alana sahip değilseniz odanın her santimetrekaresini en iyi biçimde değerlendirmek istersiniz. Hem mobilya için hem de çocuğunuzun eşyaları için yer açmanız ve üstelik bir de oyun alanı oluşturmanız gerekebilir. Aşağıdaki örneklerde  dar çocuk odalarının  nasıl düzenlendiğini inceleyerek bazı ipuçları yakalayabilirsiniz.Mobilya seçerken raf sistemleri ve çekmeceleri ile odada bolca saklama alanı yaratacak ama fazla da yer kaplamayacak mobilyalara yönelmelisiniz. Duvar rafları ayak altına dolanmaz ve pek çok eşyayı toplamaya yardımcı olur.Burada yatak yukarı alınarak çalışma masası ve kitaplık için yer açılmış. Çok küçük bir oda için oldukça pratik bir çözüm. Aynı şekilde açılır kapanır yataklarda, uyku zamanı dışında odada yer açılmasını sağlar.

Sadece duvar rafları değil, yataklar da eşya depolayabileceğiniz saklama yerlerinden biri olabilir. Altı çekmeceli ya da bazalı yataklar size büyük avantaj sağlayacaktır. Bir çocuk odasında, oda küçük de olsa renklerden korkmayın. Çocuk odaları ne büyüklükte olursa olsun neşeli, canlı bir atmosfere sahip olabilir.

Küçük ve kısa bir dolap yerine, ince uzun bir dolap daha çok iş görecektir. Tavana kadar uzanan ama enlemesine fazla yer kaplamayan bir giysi dolabının yanına çalışma masası ve raf düzenlemelerini rahatça yapabilirsiniz.

Duvara bir kez yatak dayadıktan sonra  o duvarı gözden çıkarmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Oysa yukarıda dolap üzerine yerleştirilen yatak sayesinde tek bir duvar hem dolap, hem çekmece, hem raf hem de yatak için kullanılmış. Küçük bir oda için son derece harika bir çözüm.

Odadaki bütün duvarları mobilya ile doldurmak yerine belli bir duvara odaklanmak bu küçük odaları daha ferah göstermişe benziyor. Böylece odanın dört bir yanı dolu görünmüyor.

Küçük bir odayı özel kılmak için renklere ve duvar süslemelerine baş vurmaktan çekinmemeli. Aksi halde odanın küçüklüğü çok fazla dikkat çeker. Oysa bu tip süslemelerle odanın havasını değiştirmek ve geniş olup olmadığından çok güzel detayların öne çıkmasını sağlamak çok daha iyi olur.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

3 Responses

  1. Dilek

    23/01/2016 12:16

    Yeriniz nerede size nasıl ulaşabiliriz fiyatlarınızı da öğrenebilir miyiz?

  2. yd360

    24/01/2016 13:59

    Herhangi bir mağaza ya da ürün satışımız yoktur, biz sadece dekorasyon önerileri veren bir bloguz.

Comments are closed.