Chester Kanepe Dekorasyonu

, , 29 Comments

Chester kanepeler klasik, ağır duruşlarıyla bulundukları ortama lüks bir görünüm kazandırır ve şık bir hava katar. Ülkemizde kısaca ‘Chester’ olarak adlandırdığımız bu kanepelerin orijinal ismi Chesterfield’dır. Yüz yıllardır oldukça zevkli ev dekorasyonlarına katkısı olmuştur.klasik chester

Chester koltukların bir büyük avantajı klasik tarzda bir mobilya olmasına karşın modern, eklektik gibi pek çok farklı dekorasyon tarzında kullanılabilir olmasıdır. Genellikle deri döşemeye sahip olsalar da deri dışında farklı döşemelere sahip Chester koltuklar da üretilmektedir. Makalemizde farklı renk ve döşeme çeşitleri içeren pek çok Chester koltuk örneği bulabilirsiniz.

gri duvarlarChester kanepenizin kendine has duruşunu dilerseniz kanepeyi parlak, göz alıcı bir renkte seçerek de iyice öne çıkarabilirsiniz. Dilerseniz sade, doğal renkte bir Chester kanepeyi renkli yastıklarla da süsleyebilirsiniz. Bu noktada yastık sayısını abartmamakta fayda var çünkü Chester koltuğun kendine has duruşunu örtmemek en iyisidir.

acik renk chester kanepe

Birden fazla Chester kanepeniz varsa kanepeler karşılıklı gelecek şekilde yerleştirildiğinde yine oldukça hoş bir görüntü elde edilir.Öte yandan Chester koltuk sadece Chester ile eşleşir diye bir kural yok. Daha modern çizgilerde bir kanepe ya da tekli koltuklarla da yan yana gelebilir.

chester kanepe dekorasyonu

Chester kanepe denildiğinde çoğu kişinin gözünde ahşap mobilyalarla çevrili oldukça ağır ve klasik bir salon gelir. Oysa Chester kanepeler renkli halılar, renkli yastıklar, cam ve metal eşyalarla da birlikte gayet şık durabilir. Ancak tarzı ne olursa olsun Chester kanepe ile yan yana gelecek eşyaların da belli bir kalitede olması, özellikli eşyalar olması beklenecektir.

chester perde ve hali

Chester koltuk için halı seçimi yaparken klasik tarzdaki halıları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hatta Chester koltuk ve klasik tarz bir halıyı modern bir sehpayla tamamlayarak kendinize has bir tarz da ortaya koyabilirsiniz.

beyaz chester klasik hali

Chester kanepeler açık renk bile olsa kendine özgü duruşuyla diğer mobilyalardan geri kalmayacak ve bu yönüyle oldukça renkli dekorasyonlar için imkan verebilecek bir mobilyadır. Yukarıdaki örnekte turuncu renkli modern bir kanepeyle, beyaz bir Chester nasıl bir araya gelmiş görebilirsiniz. Renkli koltuğa uygun dekoratif yastıklar bu görüntünün bu kadar hoş olmasında büyük rol oynuyor.

bordo chester

Deri Chester koltukları parlak kumaşlar, kristal aksesuarlar, cam mobilyalar ile tamamlayabilirsiniz. Klasik tarzdan hoşlanıyor ama oymalı, varaklı mobilyaları sevmiyorsanız, Chester koltuklar aradığınız mobilyalar olabilir! Klasik dekorasyon için size son derece zarif bir seçenek sunarlar.

chester dekorasyon

Öte yandan deri bir Chester renkli ve desenli yastıklar ve renkli seramik aksesuarlarla birlikte de kullanılabilir. Başta da söylediğim gibi Chester koltuklar her tarza ayak uydurabilecek özellikte koltuklardır. Eğer kahverengi Chester kanepeniz varsa ve görüntüsü size biraz karanlık gelmeye başladıysa mavi, turkuaz, fuşya rengi yastıklarla ağır havayı dağıtabilirsiniz!

mor chester

Renkli Chester koltuklar daha nötr perde ve halı renkleri ile tamamlanabileceği gibi eğer salonda renk bolluğu isteniliyorsa, kontrast renklerle de eşleştirilebilir. Mor bir Chester ile sarı perdeler de kullanabilirsiniz!

Aşağıda farklı renklerde Chester koltuklarla kullanılan aksesuarları ve renk eşleşmelerini pek çok örnekle birlikte bulabilirsiniz.

chester dogal renkler chester perde chester turuncu aksesuar gri chester rengi gulkurusu chester  kahverengi chester koyu renk chester krem chester krem perde mavi chester mavi mercan aksesuar rengi parlament chester sari chester vizon chester yesil chester yesil fusya chester

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

29 Responses

 1. yakup

  01/08/2015 23:01

  Bizim krem rengi chesterter koltuklarımiz var ayakları beyaz. Kırlentleri ise koyu mavi düz ve aynı tonda desenli. Masa ve konsol da beyaz, halı ve perde nasıl olmalı yardımcı olur musunuz?

 2. yd360

  05/08/2015 13:09

  Yakup Bey, krem ve vizon renklerini içeren bir halı ile daha koyu krem perdeler kullanabilirsiniz. Krem ve mavi tonlarında bir halı da kullanılabilir.

 3. gozde

  19/08/2015 11:19

  Siyah bir chesterim var 3lü. Diğer üçlü ve berjerler ne renk olabilir? Fonlarım siyah. Halı beyaz. Konsol siyah. Masa ve tv unitesi rengi konusunda kararsızım.

 4. yd360

  20/08/2015 18:38

  Gözde hanım şu dekorasyonunuz siyah beyaz. Dolayısıyla beyaz mobilya ve koltuklarla dekorasyona devam edebilirsiniz. Dilerseniz berjerde siyah-beyaz desen de kullanılabilir.

 5. Güler

  04/09/2015 08:32

  merhaba, chester salon takımımın 3lüsü ve iki berjeri mor renkte. Diğer 3lüsü ise beyaz renkte. Yemek masam ve sandalyelerimde beyaz renkte ve avangart ayaklı modeller. Ayrıca elips şeklinde metal ayaklı beyaz büyük bir sehpam ile avangart sehpam var. Salonumun halısı perdesini henüz seçmedim. Morun boğmadığı, modern görünümlü bir salon istiyorum. Sizce perde, halı, sehpa ve aksesuar seçimlerim nasıl olmalı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 6. yd360

  06/09/2015 15:27

  Güler hanım salonunuza gri rengi katmayı düşünebilirsiniz. Griden kastım burada parlak, metalik gri, gümüş gri, gri simli kumaşlardır. Perde ve aksesuarda kullanılabilir. Beyaz, klasik görünümlü bir sehpa salonunuza uygun olacaktır. Halıda da beyaz, beyaz-mor veya beyaz-gri gibi salon renklerinde bri halı kullanılabilir.

 7. Ayla Ertuncay

  19/10/2015 19:24

  merhabalar chester koltuk üçlü turuncu, ikili vizon sipariş verdik, kumaşı deri görünümlü nubuk, evdeki iki berjeri ve yemek masası için sandalyeleri kaplatmak istiyorum nasıl renk ve kumaş kullanmalıyım. Yemek odası kahverengi, perdeler tül krem fonlar açık taba duvarlar açık renk kum beji, halılarım renkli el halısı önerilerini bekliyorum.

 8. yd360

  20/10/2015 14:55

  Ayla Hanım berjerleri vizon renkli chester ile aynı renk ve kumaşla kaplatmanızı öneririm. Sandalyeler yine aynı kumaştan ama koltuklardaki vizon rengin bir iki ton açığı olabilir.

 9. Nevin

  08/11/2015 05:54

  Mrb salon takımım 2 berjer bordo, 1 chester bordo, 1 chester beyaz, koltukların ayakları beyaz ve parlak kumaştalar. Masa ve konsol krem avangart. Masa sandalyeleri beyaz aynı kumaştan. Halı ve perde öneriniz nedir beyaz chesterları beğenmedim göze çarpmaması için ne yapabilirim.

 10. Oya

  14/11/2015 12:54

  Merhabalar üçlü 2 adet chester koltuğum var petrol vasi, teklilerim yağ yeşili. Perde fonlarım gri. Sandalyelerimi nasıl kaplatmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

 11. Gamze

  18/11/2015 13:02

  Merhaba size iletişimden mail attım bakmanızı rica ederim.

 12. yd360

  24/11/2015 01:31

  Nevin Hanım beyaz Chestera bordo yastıklar ekleyerek beyazlığı örtebilirsiniz. Dilerseniz bordo beyaz desenli, koltukta öne çıkan yastıklar olabilir. Halıda ve perdede gri, beyaz ya da bordo renkler kullanılabilir. Örneğin gri-beyaz bir halı ile, parlak gri perdeler gibi. Ya da bordo desenli beyaz bir halı ile beyaz tüller olabilir.

 13. yd360

  24/11/2015 02:10

  Oya Hanım sandalyelerin de yağ yeşili olmasını öneririm. Oturma grubunda 3. bir renk kalabalıklığa yol açabilir. Dilerseniz teklilerden daha koyu tonda bir yeşil olabilir.

 14. elif

  30/11/2015 11:18

  Merhabalar ben salonuma 3+3+1+1 chester sipariş ettim ancak renklerde kararsızım sizce hangi renkler olmalı kumaş nubuk yemek masasının sandalyeleri de aynı şekilde yardımlarınızı bekliyorum daha düşünmem gereken çok konu var halı perde aksesuar.

 15. yd360

  03/12/2015 12:49

  Elif Hanım hiçbir çıkış noktası vermemişsiniz. Kumaş seçimi yeterli değil maalesef. Neye göre renk tavsiye edebilirim bilemedim. Salon örneklerini inceleyerek renk seçimi yapmaya çalışabilirsiniz.

 16. Bilge

  10/12/2015 23:00

  Merhaba, yeşil kadife bir chester koltuğum var. Yanına açık mavi, farklı bir kumaşta bir köşe koltuğu almak istiyorum. Ev küçük ve misafir için yatak ihtiyacı doğduğundan açılır bir köşe koltuğu alma konusunda kararlıyım fakat ne renk almam gerektiği konusunda emin değilim. Evimde doğalgaz borularından yapılmış avizeler, Mudo’nun üzeri damgalı ahşap TV ünitesi, doğal masif masa gibi eşyalar var, yani klasik bir tarzı yok evin. Bana fikir verebilirseniz müteşekkir olurum. İyi günler.

 17. yd360

  14/12/2015 20:04

  Bilge Hanım mavide kararlıysanız eğer griye kaçan, fazla parlak olmayan bir mavi olabilir. Bunun dışında kiremit rengi veya krem rengi de yeşil kadifeye yakışabilecek renkler.

 18. irem

  17/12/2015 01:33

  Merhabalar, biri pudra pembe biri beyaz olmak üzere 2adet 3lü chester koltuğum var. Yerler siyah seramik, mobilyalar venge. Halılarda beyaz ve gri renk geçişleri var. Perde ve kullanılacak aksesuar renkleri neler olabilir? Teşekkürler.

 19. Aslı Özkaya

  20/12/2015 22:52

  Merhaba, parlament mavisi köşe koltuklarım var. İki berjerimi bunlara uygun bir renkle kaplatmak istiyorum. Berjerlerden biri desenli diğeri düz bir renk olabilir mi? Zebra stor perdem bej renkli, ne renk fon seçmeliyim? Halı ve duvar kağıdı nasıl olmalı, bir de 6 sandalyemi de kaplatıcam. Renkler konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim.Çok kararsız kaldım şimdiden çok teşekkür ederim.

 20. yd360

  23/12/2015 20:15

  İrem Hanım açık gri ya da parlak gri kumaşta veya pudra rengi perde kullanılabilir. Gümüş rengi, cam veya fuşya, koyu pembe, mürdüm, mor gibi renkli aksesuarlar kullanılabilir.

 21. yd360

  01/01/2016 13:55

  Aslı Özkaya Hanım iki berjerin de aynı desende ya da düz olması daha çok bütünlük sağlar ama seçim sizin. Dilerseniz biri düz diğeri desenli olabilir. Böyle olacaksa birinin krem, bej veya açık vizon diğerinin krem + bal rengi ve + mavi desenlerde olmasını önerebilirim. Bal rengi yerine gri ya da fuşya da olabilir ama gri olursa sıcak renk kullanmamış olursunuz. Fon perdenizi ve halınızı da yine renkler içerisinden seçebilirsiniz. Sandalye renginizi de yine berjere uygun olarak krem, bej ya da vizon renkte düşünebilirsiniz.

 22. Özlem Kara

  03/01/2016 13:32

  Merhabalar, sitenizi ve yorumlarınızı çok aydınlatıcı buldum. Gülkurusu renkte 2.5 kişilik ve açık krem renkte yuvarlak hatlı (tepe mobilya carmen) kanepe siparişi verdim. Gülkurusu kanepe chester model. Berjeri içinde gülkurusu ve krem fıstık yeşili renklerin olduğu ekose ya da çiçekli bir kumaş olsun diye düşünüyorum. Eklektik hava yaratayım derken karmaşaya neden olur muyum? Berjeri de chester model mi seçmeliyim. Salon küçük, derli toplu bir berjer düşündüm. Orta sehpa kullanmayacağım. Fikir verirseniz sevinirim.

 23. Cigdem bahar

  10/01/2016 19:52

  Merhabalar benim koyu vizon chester koltuk takımım var yemek odası da açık sütlü kahve rengi odaya renk ve canlılık katacak perde fon ve halı rengi neler olabilir bir de renkli kırlentler basitleştirir mi acaba kararsız kaldım önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

 24. yd360

  12/01/2016 13:00

  Özlem Hanım berjer de farklı olabilir. Ancak bu noktada renk tonlarının birebir tutmasını öneririm. Yani berjerde kanepelerdeki aynı gül kurusu aynı krem tonu olsun. Chester her türlü tarza uyum gösterir ama berjer de chester benzeri olursa salon klasik tarza doğru kayabilir.

 25. Ayşegül

  16/01/2016 02:58

  Merhaba parlement mavisi ve kirli beyaz 3+3+1+1 lüks parlak kadife kumaştan Chester takım aldım. Duvarın biri açık mavi bej duvar kağıdı üçü açık gri bej duvar kağıdı. Masa avangard lake sandalyelerin 4 tanesi kirli beyaz 2 tanesi parlement mavisi koltuğun kumaşından. Halı ve perde renk konusunda ve perde modeli konusunda yardımcı olursanız sevinirim bu arada pencereler boydan fransız cam ve iki adet var salonda.

 26. Timur

  19/01/2016 21:46

  Krem rengi 3lü ve 2li Chester koltuğumuz var berjerler turuncu, halı rengi ve TV ünitesi tarzı için öneriniz ne olacaktır?

 27. yd360

  24/01/2016 22:24

  Ayşegül Hanım olabildiğince açık renk bir halı öneririm. Örneğin beyaz üzeri bej desenli modeller olabilir. Perdede ise yine bej ama daha sıcak, daha koyu bir ton tercih edilebilir. Duvar kağıdı desenli yanılmıyorsam, o nedenle perdede göze çarpacak şekilde desen önermem.

 28. yd360

  26/01/2016 18:32

  Timur Bey orta koyulukta (ceviz gibi) ahşap renk TV ünitesi öneririm. Halıda ise birkaç seçenek var. Krem-turuncu renklerde veya kahve-turuncu renklerde ya da koyu gri renkte halı kullanabilirsiniz.

Comments are closed.