Bej Rengi Salonlarda Ferahlık Öne Çıkıyor

, , 55 Comments

Sade ama yine de dikkat çekici bir salon dekorasyonu için renk arayışı içindeyseniz ağırlıklı olarak bej rengin kullanıldığı salon  örneklerini mutlaka incelemelisiniz. Kahverenginin en açık tonlarından biri olarak tarif edebileceğimiz bej renk ile klasik ya da modern ama kesinlikle insanın içini ferahlatan, şık salon düzenlemeleri yapılabilir.Açık renklerin hakim olduğu dekorasyonlar salonu olduğundan geniş ve aydınlık gösterir. Sözünü ettiğimiz ferahlık duygusu da zaten bundan kaynaklanır. Beyaz, krem rengi, fildişi gibi renkler de aynı hissi yaratmayı sağlar. Bu renkler ışığı yansıtan ve dolayısıyla mekanın daha büyük görünmesine yardımcı olan renklerdir.Salonunuzun ne kadar sade olacağı veya ne kadar renk katacağınız aksesuarlarda yapacağınız seçimlere göre değişecektir. Renkli aksesuarların yanı sıra halı, perde ya da döşemede desen kullanmak da salona enerji ve hareket katabilir. Evin şıklıktan uzaklaşıp dağınık ve göz yoran bir görünüme bürünmemesi için dengeli bir şekilde desen kullanılmalıdır. Aksesuarlar desenliyse döşemeler düz olmalı, desenli koltuklarla ise sade halı ve perdeler tercih edilmelidir.

Bej Renk İle Uyumlu Renkler Hangileridir?

Bej nötr renklerden biridir. Hemen her renk ile bir araya getirebilirsiniz. Kahverengi tonu olduğu için yanına diğer kahverengi tonları çok yakışacaktır. Özellikle çikolata rengi ahşap mobilyalarla şık bir kontrast oluşturulabilir.

Aksesuarlarda mavi, turuncu, sarı, pembe, mor veya yeşil renkleri rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle mavi aksesuarlarla bejin ortaya koyduğu ferahlık duygusunu pekiştirmek çok kolaylaşır. Salona ışıltı katmak için metalik ya da altın rengini de bejle birlikte kullanabilirsiniz.

Bej renk bir dekorasyonda aksesuar kullanımı önemlidir çünkü böyle açık bir rengin hakim olduğu bir düzenlemenin ardından salonunuz size sıradan ya da sıkıcı gelebilir. Ev bitkileri, tasarım lambalar, şık perdeler ve koltuklarınıza uyan dekoratif yastıklar yavanlığı engellemenizi sağlayacaktır.

Salonun genelinde sade renkler kullanmanın en iyi yanı dilediğiniz zaman aksesuar kullanarak mekanı reklendirebilmenizdir. Bej renge yakıştığını söylediğimiz pek çok rengi yukarıdaki fotoğrafta bir arada bulabilirsiniz. Hatta bu fotoğrafta kareye bir de gri puf eklenmiş ve grinin de beje yakıştığını görebilirsiniz.

Bej renginin ton sür ton şeklinde kullanıldığı, beyaz ve gri ile harmanlandığı bir başka örnekle devam edelim. Koyu kahverengi sehpa yerine beyaz bir orta sehpa da kullanılabilirdi. Ancak bu tür kontrast oluşturan bir mobilyanın odaya daha fazla derinlik kattığını söyleyebiliriz.  Desenli halı ve yastıklar sayesinde bu sade dekorasyon daha enerjik görünüyor.

Bej rengi bu kez koyu kahverengi ve beyaz ile bir arada. Bu nötr renklerin yanına eklenen uçuk pembe salona yumuşaklık, romantizm katıyor. Önceki örneklere göre bu salonun klasik bir dekorasyon tarzı var. Görüldüğü üzere bej renk ile modern ya da klasik hoşunuza giden her tarzı uygulayabilirsiniz.

Pek çok renkle birlikte uyumlu olacağını söylediğimiz bejin bu senenin renklerinden leylak rengi ile yan yana geldiğinde yine ortaya iç açıcı ve şık bir renk skalası çıktığını görebilirsiniz. Aksesuar rengi olarak seçilen leylak rengini salona hangi oranda katacağınız size bağlı. Yukarıda tekli koltuklar farklı renklerde seçilmiş ama bej bir koltuk takımı ile de güzel bir düzenleme yapılabilir.

Bejin hakim olduğu renkli örneklere dikkatle bakmalı çünkü çoğu kişi bej renk kullanırken aynı çıkmaza giriyor. Bej koltukları koyu kahverengi yastık ve perde ile tamamlayıp salonlarının yeterince sıcak görünmediğinden yakınıyorlar. Bej ile birlikte çok fazla renk seçeneğiniz olduğunu unutmamalısınız. Yukarıda renklerin salona kattığı farklılık inkar edilemez.

Kahverengi ve yeşil doğada sıkça rastladığımız bir ikilidir. Dolayısıyla salonda da bej, kahverengi  ve yeşil renk paletini rahatlıkla kullanabilir son derece doğal ve insanı rahatlatan bir atmosfer yaratabilirsiniz. Yukarıdaki örnekte duvarlar pastel yeşil tonunda ancak koltuk takımı ve halıda bej renk tercih edilmiş.

bej-ve-hardal-rengi-uyumu

Pek çok okuyucumuz, bej renkleri kullandıkları salonlarının kendilerine zaman içerisinde sıkıcı gelmeye başladığından yakınmıyor. Böyle bir durumda eve canlılık katacak ve farklı bir hava verecek renklerden biri de ‘hardal rengi‘ olacaktır. Yastıklar, vazo, abajur, ya da açık renk üzerine hardal renk desenli perde gibi aksesuarlar kullanılabilir. Hardal rengi göz alıcı bir renktir ve perde ve halınız hardal rengi olmasa bile diğer aksesuarlar hareket katmaya yeterli olabilir. Yukarıdaki fotoğrafta böyle bir örnek görüyorsunuz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

55 Responses

 1. hayriye

  10/01/2014 15:04

  Merhabalar, sitenizi bugün gördüm güzelmiş. Ben de bu aralar koltuklarımı döşetmek evimi yenilemek istiyorum ama ne yapabilirim diye internetten bakıp fikir almaya çalışıyorum ama kafam iyice karıştı. Açık renkler tercihim ferah olsun çok eşya olmasın istiyorum. Lütfen bana yardım edin.

 2. admin

  19/01/2014 19:54

  Hayriye Hanım sorunuzun onlarca hatta yüzlerce cevabı olabilir, zaten sizin de bu nedenle kafanız karışıyor olmalı. Beğendiğiniz fotoğrafların ortak noktalarını listeleyin. Hangi renk koltuklar hoşunuza gidiyor? Açık renk koltuk kullanabilecekseniz bej rengi bir takımı az sayıda turkuaz, şarap rengi veya hardal rengi ile tamamlayabilirsiniz. Çok aksesuar yerine yeşil ev bitkisi ve az sayıda cam ya da ahşap obje kullanılabilir. Bolca örnek bakın, zaman varsa acele etmeyin. Koltuk takımı ile işe başlamanızı öneririm. Sadelik istiyorsanız fazla desenden kaçının.

 3. melek

  27/04/2014 20:41

  Koltuk takımım krem rengi eşyalarım venge rengi ve beyazdan oluşuyor. Koltuklarım düz renk, salonumu hangi renge boyamalıyım?

 4. admin

  29/04/2014 23:41

  Melek Hanım salon renklerinize bakacak olursak duvarlarınızı istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Bolca örnek fotoğraf bakıp sevdiğiniz bir ton bulmayı deneyebilirsiniz.

 5. Nesibe

  29/05/2014 15:08

  Koltuk takımımı yeni aldım. 1 adet 3’lü koltuğum koyu kahve, diğer 3’lü koltuğum bej. Berjerlerim de bej. Ama koltuklarım eve gelince hayal kırıklığına uğradım resmen. Üzüntüden ölmek üzereyim. Çok karışık görünüyor gözüme ve herkes neden bu şekilde yaptığımı soruyor. Bana yardımcı olun lütfen. Nasıl bir bütünlük sağlayabilirim? Halımı henüz almadım. Acil yardım.

 6. admin

  03/06/2014 02:02

  Nesibe Hanım anlattıklarınızda hiç üzülecek bir şey yok. Bakın yabancı dizilere, filmlere, bir odada birbirinin aynısı 2 tane koltuk ya da eşya göremezsiniz. Bu ‘mobilya takımı’ sevdası bizim ülkemizde var. Kimseyi dinlemeyin. Beğenmiş, almışsınız. Daha bütünlüklü gözükmeleri için kahverengi-bej veya turkuaz-bej desenli bir örnek kırlentler alabilir bunları koltuklara dağıtabilirsiniz. Koltuk aralarında yan sehpa varsa bu sehpalara bir örnek abajur ya da bir örnek vazo vb aksesuar koyarak yine bir aynılık hissi verebilirsiniz. Halınız da yine hem beji hem kahverengiyi içerirse görüntü tamamlanır. Ev bitkisi, renkli cam aksesuar gibi kahverengiyi hafifletecek aksesuarlar olabilir. Lütfen üzülmeyin, çeşitli denemeler yapın, bunu bir hobi gibi görün. Herkesten çok siz evinizde rahat etmeyi, mekanınızı sevmeyi amaçlayın.

 7. eylem

  01/09/2014 01:52

  Oturma odamda köşem takım var. Rengi ise iki kenar kısım ve üç küçük yastıkta koyu vizon oturulan kısım ve arka kısım ise çok açık vizon. Ayrıca arkaya konulan dört büyük yastık da çok açık vizon kenarlarında orta kalınlıkta çizgi var onlarda koyu vizon. Perdelerim ise çok açık krem. Odaya hareket katmak istiyorum canlı renkler katmak istiyorum ama karar veremiyorum perdemi ve halımı değiştireceğim. Hatta tvnin olduğu duvarı duvar kağıdı istiyorum ama hangi renklerde olsun karar veremiyorum lütfen bilgilendirir misiniz?

 8. yd360

  01/09/2014 19:28

  Eylem Hanım şarap rengi duvar ve pudra rengi perdeler kullanabilirsiniz. Lila duvar ve daha koyu bir tonu perde olabilir. Gri duvar ile turkuaz perdeler de düşünülebilir. Gördüğünüz gibi pek çok canlı renk vizon koltuklara yakışır, önemli olan siz hangi canlı rengi uzun zaman görmekten hoşlanırsınız? Canlı renklerin enerjisi yoğundur, sevmezseniz bir süre sonra yorar.

 9. Meryem

  16/09/2014 12:37

  Merhaba, oturma odamda 2 tane kanepem var biri beyaza çok yakın krem rengi diğeri lacivert. Mobilyalar ise beyaz renk olarak grinin çok açık bir tonunu seçtim ama kararsızım. Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

 10. Başak

  17/09/2014 12:52

  Bu resimlerde duvarları süsleyen tabloları nerede bulabiliriz? Onca site gezdim bunlara benzer hiç bulamadım. Özellikle dokuzuncu resimdekiler çok hoş.
  Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

 11. yd360

  18/09/2014 00:38

  Başak Hanım bu fotoğraflar yabancı iç mimarların, dekoratörlerin portföylerinden alındı. Dolayısıyla ev sahiplerinin yabancı galerilerden edindikleri tablolar çoğunlukta.

 12. hilal

  22/09/2014 17:38

  slmlar salonumda üçlü ikili gri beyaz koltuk takımım tekli iki adette berjerim var berjerler dal dal seklinde alt zemin krem dalların rengi ufak yapraklı dallar seklinde desenleri kahve mor ve gri büyük koltuklar da da aynı desen ve renkte uzun kırlentler var ve çok karışık geliyor ben bu dalları kullanmak yerine farklı renkte kırlentler kullanmak istiyorum ama bir türlü renk yakıştıramadım acaba berjerlerimi de mi komple döşetsem memnun değilim rengarenk olsun istedim mat ve karışık oldu yardımlarınızı rica ederim hangi renkleri kullanmalıyım gri açık tonlarda diğer yemek masam konsolum beyaz.

 13. yd360

  23/09/2014 00:42

  Hilal hanım siz salonda renk istiyorsunuz ama şu an koltuklarda renk adına sadece mor yapraklar var. Diğer renkler, beyaz, gri, kahve, krem hep nötr renkler. Size bir enerji geçmemesi doğal. Berjerleri döşetmeden önce kırlentleri kullanarak değişiklik yapmayı deneyebilirsiniz. Kanepelerinize dallı yastıklar yerine orta büyüklükte veya büyük tek renk kırlentler koyun. Örneğin yan yana mor, yeşil (sarımsı) ve metalik gri yastıklar olabilir. hafif parlak kumaşlar matlığı alır. Aşağıdaki yazımıza bir bakabilirsiniz:

  http://www.yapidekorasyon360.com/dekorasyonda-fark-yaratan-uclu-yesil-mor-gri/

 14. meral

  02/11/2014 20:50

  Merhaba, salonumdaki koltuk takımlarının dış kısımları kahverengi deri iç kısımlar bej rengi. Ayrıca koltuk kenarındaki deriden orta sehpa ve ayna var. Salonumu biraz renklendirmek istiyorum. Halımı da değiştirmem gerekiyor. Nasıl bir renk kullanmam gerek? Teşekkürler.

 15. emre

  18/11/2014 22:42

  en üstten 3 sıradaki rengin hangi renk olduğunu bilmiyorum o renk cok hoşuma gitti ne renk olarak geçtiğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. cvp bekliyorum.

 16. yd360

  19/11/2014 01:39

  Emre Bey bu bir bej tonu. Boya kataloglarında griye kaçan veya içinde gri olan bejlere bakarsanız yüksek ihtimalle buna yakın bir renk bulabilirsiniz.

 17. sevgi

  02/03/2015 02:05

  Merhabalar benim koltuklarım bej rengi tay tüyü minderleri ise kırmızı ama o da tay tüyü ve hardal kırmızı gibi mobilyalarım ise milas ceviz salonum modern hatlara sahip orta sehpam ise gene milas ceviz ayakları metal sorum şudur ben hangi renk halı ve perde kullanmalıyım, aksesuar olarak ne renk tercih etmeliyim yardımcı olabilir misiniz?

 18. merve

  05/03/2015 18:08

  Merhaba. Salon koltuk takımım bej rengi ve yastıkları kendinden puantiyeli, halılarım krem-bej karışımı desenli ve salon takımım da vizon-beyaz çok az bir kısmı da kahve renk tonlarında. Tüllerim krem rengi kanatlarım bej-altın sarısı tonlarında desenli. Salonumun bu sarı-krem -bej rengi tonlarındaki ne klasik ne modern ikisinin arasında kalmış dinlendirici ama sıkıcı havasını hangi renkle patlatarak canlandırabilirim?

 19. yd360

  05/03/2015 19:00

  Sevgi Hanım koyu kahve veya vizon rengi bir halı ile krem renk perdeler kullanabilirsiniz. Hardal kırmızı rengi tam olarak kafamda canlandıramadığım için daha çok doğal renkleri öneriyorum. Aksesuarda metalik gri aksesuarlar veya minder renklerini içeren aksesuarlar olabilir.

 20. Selin

  15/03/2015 21:36

  Merhabalar. Koltuk takımımı sütlükahve olarak seçmiştim. Yaptırdıktan sonra vizona yakın bi renk olduğunu farkettm. Işığa göre değişiyor. Bazen kirli ya da kasvetli bir kahve gibi görünüyor. Takımın eskitme ahşaptan ayakları ve kol pervazları var. Halımı ise açık bej rengi klasik bir halı seçtim. Halının köşelerinde ve göbeğinde az miktarda yine eskitme tarzı çiçekleri var. Çiçekler pastel renklerde pembe yeşil mavi. Koltuklar mat renkte halı ise parlak ve göz alıcı görünüyor şimdi bana. Dekoru nasıl tamamlayabilirim? Teşekkürler.

 21. yd360

  16/03/2015 19:59

  Selin Hanım pastel renkteki çiçeklerin renginde düz ama parlak kumaşlı yastıklar, cam veya metal aksesuarlar kullanabilir, böylece dikkatleri halıdan uzaklaştırıp bir denge yaratabilirsiniz.

 22. macide

  11/04/2015 00:11

  Salonun kına yeşil 2 adet kanepeden kadife berjerlerim krem su yeşili desenli kumaş halım bej renk oluşmaktadır. Hareketlendirmek icin aksesur konusunda karar veremiyorum. Abajur ve çiçek çok seviyorum yardımcı olabilir misiniz?

 23. fatoş

  04/05/2015 01:00

  Merhaba benim oturma odamın koltukları bej rengi kol kısımı deri çikolata kahve yastıkları değiştirmek renk katmak istiyorum ne renk önerirsiniz ben turkuaz düşünüyorum ama düz renk mi yoksa desenli olmalı bilemiyorum bir de turkuazlı kanvas tablo olsa nasıl olur başka ne aksesuar kullanabilirim?

 24. yd360

  08/05/2015 11:34

  Fatoş Hanım oturma yastıklarını mı değiştiriyorsunuz yoksa aksesuar yastıklarını mı? Oturma kısmı ise turkuaz krem gibi iki renkli olmasını öneririm. Turkuaz ve kahve tek başına koyu olacaktır. Turkuaz tablo da ekleyebilirsiniz.

 25. figen

  18/05/2015 23:51

  Merhaba ben de yardımınızı rica ediyorum benim koltuklarım yarı klasik damask desen minder ve arka yastıkları var zemin düz bej mobilyam klasik lukens ayaklı aynası ve evin diğer genel objeler varaklı duvar rengi dyo hayal pembesi. Kartonpiyer beyaz halım ise bordo kenarlı bejli klasik bir halı boya rengi ve yastıklar konusunda yardıma ihtiyacım var şimdiden teşekkür ediyorum.

 26. yd360

  22/05/2015 23:50

  Figen Hanım bordo yastıklar ile toprak tonlarında bir boya seçebilirsiniz.

 27. Sarışın

  06/06/2015 10:45

  Merhabalar. Benim koltuklarim bej renkte. Yemek masam kahverengi tonlarında sandalyeleri ise antrasit gri ünitemden onun takımı zaten antrasit gri fakat ben fon perde almak istiyorum ve de duvarın bir bölümünü başka renkte boyamak istiyorum sizce fon perdeyi ve duvar rengi hangi renk seçmeliyim? Yardımcı olur musunuz?

 28. yd360

  06/06/2015 15:29

  Sarışın Hanım, bej ve antrasiti vişne rengi ya da fazla parlamayan bir yeşil tonuyla tamamlayabilirsiniz.

 29. aslı

  06/06/2015 23:20

  Merhaba sitenizi ilgiyle takip ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum. Benim sorum şu krem tonlarda salon için köşe takımı aldık kırlentlerini çikolata kahve, hardal ve mor düz renk yaptırdım, ne kadar desen olmazsa o kadar modern olacağını sitenizdeki araştırmalarımdan anladım, yine de halı ve perde seçimi için çok endişeliyim, sade sıcak ve modern olsun istiyorum. Bu arada abanoz renk masam ve koyu kahve sandalyelerim mevcuttu, aynı renk TV ünitesi bulamayacağımdan tek renk metalik kahverenginden TV ünitesi yaptırsam düz kahve halı alsam ve kendinden geometrik desenli beyaz bir perde alsam acaba başarılı olur muyum? Ya da siz ne önerirsiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

 30. yd360

  11/06/2015 12:58

  Aslı Hanım söylediğiniz uygulamalarla salonunuzda başarılı bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Tek önerim belki halıda kahve-krem 2 renk kullanabilirsiniz. Modern tasarımlı 2 renkli bir halıyla salondaki kahverengi baskın olmaktan çıkar ve biraz hareket gelebilir.

 31. aslı

  19/06/2015 21:06

  Sorumu cevapladığınız çok teşekkür ederim,önerinizi kesinlikle dikkate alacağım.Fakat bir sıkıntım daha var maalesef 🙁 tv ünitesi renginden bahsetmiştim, salonda abanoz (aslında tam rengi palisanter diye de geçiyor) masam var, aynısını bulamadım maalesef, bronz kahveyi de uyduramadım sanki, tv ünitesi için marangozda yaptıracağım sizin önerinizi almak istiyorum, ne renk yapmalıyım?

 32. yd360

  22/06/2015 23:01

  Aslı Hanım marangoza masanın resmini gösterin, aynı renge yakın ama daha açık bir ahşap seçmenizde yardımcı olabilir. Aynı renk olmasa da aynı tonda olup daha açığını kullanabilirsiniz. Ahşap rengi kızıla mı sarıya mı griye mi yakın bunlar belirlendikten sonra daha açığı bulunabilir diye düşünüyorum.

 33. kararsız

  05/07/2015 17:34

  Merhabalar. Ben de yeni alacağım modern koltuk takımı için renk sorunu yaşıyorum, sipariş için son günlerim. 2 tane büyük koltuk 2 tane tekli berjer modeli beğendim, sırtı geniş yastıklı. Evim çok aydınlık değil. Doğal parkelerim eskitme ceviz renk cilalı. Yemek takımı bambu-beyaz. Duvarlar damlasakızlı kahve, halım bej üzerine vizonun koyulu açıklı Tonlarıyla ağaç dalları deseninde. Evimde monoton bir tarz istemiyorum. Salonda oturuyoruz, hem canlı hem de renkli istiyorum. Büyük koltuklar için sütlü kahve, teklileri de ayrı renkli düşünüyorum mesela turkuaza yakın mavi, hardal sarısı, belki kırmızı ya da yumuşak yeşil tonu. Bunlardan hangisiyle pişman olmayacağım bir kombin olur? Lütfen bana yardımcı olun, çok kararsızım.

 34. yd360

  07/07/2015 00:05

  Sayın Kararsız açık mavi ya da dediğiniz gibi pastel yeşil olabilir. Kırmızı ya da hardal daha parlak renkler olduğu için emin değilseniz, ileride gözünüze fazla görünebilir. Mavi ve yeşil arasında karar vermek için kahve tonunuza göre düşünün. Hangi renk gözünüze daha yakışır geliyorsa onu seçebilirsiniz.

 35. ASLI

  15/07/2015 14:27

  Merhabalar siteniz inanılmaz güzel ve bilgilendirici. benim de sizden ricam fildişi modern tarzda koyu kahve ayaklı üzerinde düz renk vizon ve pembe kırlentler bulunan koltuklarım için halı tercihinde bana yardımcı olmanız krem kahve çizgi geçişli bir hali mi yoksa kahve ve tonlarının hakim olduğu geometrik çizgilere sahip bir hali mi tercih etmeliyim yoksa farkli bir renk mi düşünmem gerekir /şimdiden teşekkür ederim sevgiler.

 36. yd360

  23/07/2015 01:14

  Aslı Hanım vizon renkli bir halı öneririm. Yastıklarınızın tonunu içeren, fildişi-vizon 2 renkli de olabilir, bir halı önerebilirim.

 37. ılgın

  01/08/2015 14:29

  Merhaba. Benim de salonumda çiçekli sütlü kahve ve yeşil chester koltuk takımım var ve içine uygun halı bulamıyorum. Fikir verirseniz sevinirim.

 38. yd360

  05/08/2015 12:55

  Ilgın Hanım böyle durumlarda açık krem, açık bej gibi her renge uyan halılar yardımcı olur.

 39. NAZAN IŞIK

  07/10/2015 12:38

  merhaba;
  acil yardımınıza ihtiyacım var
  hardal sarısı koltuklar aldım
  kırlentler mor
  halıyı mor düşünmüştüm ama kapatır mı diye endişeliyim.
  halıyı ne renk almamı tavsiye eder siniz.
  acık renk halı düşünmüyorum bu arada :)))
  şimdiden teşekkürler

 40. yd360

  13/10/2015 17:15

  Nazan Işık Hanım mor halı dediğiniz gibi kapatabilir krem ya da bej halı istemiyorsanız gri tonlarında bir halı da düşünülebilir.

 41. meltem

  20/10/2015 09:41

  Merhaba ben koltuklarımı yenilemek istiyorum siyah koltuk üstüne grili kırlentlerim ve berjerlerim var kırlent ve berjerleri ne renk yapabilirim. Siyaha hangi renkler gider salonun canlı olsun istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

 42. yd360

  20/10/2015 16:27

  Meltem Hanım maviye yakın bir turkuaz, şarap rengi, lila, hardal rengi, pastel ya da fuşya gibi çok sayıda seçeneğiniz var. Sevdiğiniz, evde sürekli görmekten hoşlanacağınız herhangi bir rengi değerlendirebilirsiniz.

 43. Gul

  14/12/2015 22:50

  Benim de bej rengi tay tüyü kumaşı olan yastıklarında krem rengi mavi pembe ve koyu kahve dal çiçekleri var buna nasıl bir sehpa gider krem mi kahve mi?

 44. yd360

  16/12/2015 23:53

  Gul Hanım bej tonu önemli burada. Çok açık, kreme yakın bir bej ise kahve ama koyu bej, sütlü kahveye dönük bir bej ise krem sehpa öneririm.

 45. zeliha

  25/12/2015 03:20

  Benim koltukların zemini deri siyah minderleri krem yastıklar da krem fakat yastıkları renk değişimi yapmak istiyorum ne renk olur yardımcı olursanız sevinirim.

 46. yd360

  06/01/2016 12:03

  Zeliha Hanım hemen her renk olabilir. Fuşya, lila, kiremit rengi, şarap rengi, mavi ya da yeşil. Sevdiğiniz renk hangisi bunu düşünmelisiniz.

 47. sema

  19/01/2016 01:02

  Mrb. Salon koltuklarım krem mobilyalarım beyaz country tarzda. Halım krem yoğunlukta vizon karışımı var. Fon perdelerim pudra. Kırlent ve aksesuarlarla canlılık katmak istiyorum çok beyaz duruyor çünkü. Sizce ne renk kırlent kullanmalıyım? Ne renk ve ne tur aksesuar seçmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

 48. yd360

  29/01/2016 19:44

  Sema Hanım pudra perdenize uygun olarak fuşya, mor, mürdüm gibi canlı renkleri seçebilirsiniz.

Comments are closed.