Bej Rengi Duvar ile Dekorasyon Örnekleri

Bir okuyucumuzdan gelen e-posta üzerine, bej rengi duvar ve açık renk zemin dekorasyonu hakkında bazı dekorasyon örneklerine yer vermek istedim. Bej rengi duvarlar artık klasikleşmiştir ve sıkça karşımıza çıkarlar. Özellikle yatak odası ve salonda kullanımı yaygındır. Bütün bunlar dezavantaj gibi görünse de bej kullanarak şık ve tarz sahibi bir dekorasyona imza atmak her zaman mümkündür.

Bej renk duvarları olan bir odada şaşırtıcı detaylara yer vermeniz sözünü ettiğimiz tarz sahibi görünüme katkıda bulunabilir. Örneğin koyu renk vurgular bejin yer aldığı renk gamınızı daha ilginç kılacaktır. Siyah veya koyu kahverengi bejle yan yana etkili bir kontrast oluşturur ve bu şekilde duvar rengi bariz bir biçimde ortaya çıkarak daha farklı görünür.

Bej, beyaz gibi nötr ve pastel tonları kullanıyorsanız sıkıcı ve tutucu bir görüntüyü engellemek için dekorasyona ilginç öğeler katmaya çalışın. Farklı desenler, dokulu kumaşlar, koyu renk mobilya ya da karışık renkler içeren aksesuarlar size bu konuda yardımcı olabilir.

Bejin ağırlıkta olduğu dekorasyona hangi renkleri katacağınız hakkında şüpheye düştüyseniz turkuaz, altın rengi, gümüş rengi gibi göz alıcı renkleri deneyebilirsiniz.

Evinizi canlandırmak için renkler dışında başvurabileceğiniz diğer seçenekler de aynalar ve ev bitkileri olabilir. Aynanızı asarken renkli bir tabloyu ya da dışarının manzarasını yansıtmasına özen gösterin.

Beji duvarlarda kullandıktan sonra zeminde aynı renk halı yerine koyu renk bir halı kullanmanız ve mobilyalarınızı beyaz seçmeniz, odayı hem aydınlatır hem de soluk ve kapalı bir görüntüyü engeller. Bej duvarlarla beyaz mobilya tercih etmek, odaya aydınlık katmak için iyi bir yöntemdir.

Her renk gibi bej rengin de pek çok tonu vardır. Dekorasyonu hareketlendirmek için bu tonlar arasında geçişler yapabilirsiniz. Örneğin koyu tondaki bej bir halı satın alarak bej duvarlarınızla eşleştirebilirsiniz. Ancak renklerle oynarken, aynı odada çok fazla renk ve renk tonu kullanmanın size faydadan çok zarar vereceğini unutmayın.

Kendinize 3 renkli bir renk skalası belirledikten sonra bu skalaya sadık kalmaya özen gösterin. Diyelim ki renkleriniz bej, beyaz ve koyu kahverengi olsun. Belki turkuaz renkte, dekoratif yastıklar ekleyebilirsiniz ancak bu tabloya kahverenginin farklı tonlarındaki mobilyaları gelişigüzel eklememelisiniz. Dağınık ve uyumsuz bir görüntü ortaya çıkabilir.

© Bu Yazının Her Hakkı Saklıdır. 

Bizi Facebook'ta Bulun

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
 • Yorumunuzu Ekleyin
   
  Gravatar
  Adınız
   
   
   

   
   
 
Yapı Dekorasyon 360

Yapı ve dekorasyon üzerine farklı fikirler, yeni ürünler, fiyatlar, trendler, sektör haberleri, pratik bilgiler bulabileceğiniz güncel blog.

Gizlilik Politikası

Sitemizin gizlilik politikası hakkında bilgiler ve kullanım koşulları ile ilgili çekinceler.

Gizlilik Politikası
İletişim

Sitemiz ile ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilir, yeni yazı talebinde bulunabilirsiniz.

İletişim