Baza Fırfır Modelleri

, , Baza Fırfır Modelleri için yorumlar kapalı

Bazalar hem yatak kasası hem de depolama alanı olarak kullanılabildikleri için artık en çok tercih edilen yatak odası ürünleri arasında. Deri ya da kumaş kaplı olabilen bazalar için üretilen aksesuarlar da yatağın ve odanın dekorasyonuna katkıda bulunuyor. Baza fırfırlarından ya da diğer adıyla baza eteklerinden söz ediyorum. Bazanın gövdesinin görünmesini istemeyenler ve yatağını daha da şıklaştırmayı düşünenler bu ürünleri mutlaka incelemeliler.Baza fırfırı almak istiyorsanız yatak örtüsü, nevresim takımı ve diğer ev tekstil ürünleri satan firmaların online ya da çarşı mağazalarında bu ürünleri bulabilirsiniz. Aslında artık pek çok marka, nevresim takımlarının içine baza fırfırını da dahil ediyor. Bu şekilde nevresim takımıyla tamamen uyumlu, desen ve renk sorunu olmayacak şekilde bir baza eteği kullanma şansınız doğuyor. Yukarıdaki fotoğraflarda buna örnekler görüyorsunuz. Dışarıdan almaya kalktığınızda belki de bu özel renkte ve desende nevresim takımları için uygun bir baza fırfırı bulmakta güçlük çekecektiniz. Oysa fırfırı takımla birlikte alınca yatağın her santimetre karesi aynı tasarımla düzenlenmiş oluyor.

Yukarıdaki fotoğraflardaki nevresim takımlarını beğendiyseniz, bunlar Taç nevresim takımları. Galeriirfan.com adresinden ürünleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Fırfırların tek tek fiyatları yok ama nevresim takımı fiyatları 195 TL ile 240 TL arasında değişiyor. Taç‘ın kendi sitesinde bulunan ve ayrıca satılan baza etekleri ise 34 TL.Sadece baza fırfırı edinmek için yeni bir nevresim takımı almak istemiyorsanız piyasada ayrı bir ürün olarak satılan baza fırfırı modellerine bir göz atabilirsiniz. Hemen her renkte satılan baza fırfırlarından kendi nevresim takımlarınıza uygun olan renklerdekileri seçebilirsiniz. Aynı tonu tutturmanız zor olabilir. Bu durumda benim tavsiyem birbirini tamamlayacak ya da tam tersi kontrast oluşturacak bir renk kombinasyonunu denemeniz. Örneğin lacivert bir nevresim takımı için açık mavi ya da pembe tonda bir fırfır satın alabilirsiniz. Birbirinden farklı iki lacivertin yan yana gelmesi kötü gözükecekken, bu tip bir renk oyunu çok daha şık bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Yukarıdaki fotoğraflarda gördüğünüz değişik renklerdeki baza fırfırlarını almak için Seralhali.com ya da Kalitemarket.com adreslerinden faydalanabilirsiniz. Her iki sanal markette de fırfır fiyatı 26 TL.

Fotoğraflarda da gördüğünüz gibi desenli baza fırfırları yatağın algılanış biçimini epey değiştririyor. Fırfır kullanmadığınızda sadece yatak örtüsü öne çıkarken, desenli bir baza fırfırı sayesinde yatak bütünüyle dikkat çekici oluyor. Modern ya da geleneksel tarzı benimsemeniz de fark etmez. Çizgili, ekoseli, geometrik desenli fırfırlar modern stile uygun olabilir. Geleneksel tarz için ise çiçek desen daha çok yakışabilir.

Çocuk odaları için üretilen nevresim takımlarına dahil edilen baza fırfırları ise, çocukların dünyasına uygun olarak yine desenli ve eğlenceli görünümü bozmayacak şekilde tasarlanıyor. Bu fotoğrafta İstikbal‘in Tom ve Jerry desenli baza fırfırını görüyorsunuz. Fiyatı: 31.80 TL.

Sık pilili, fırfır modellerinin yanı sıra düz görünümde, az katlı ve dolayısıyla sade baza etekleri de bulabilirsiniz. Bu modeller modern tarzı benimseyenler için daha uygun duruyor. Ne de olsa fırfır geçmişi, saray odalarını ve eski dönemleri hatırlatan bir aksesuar.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: