Banyo Dekorasyon Fikirleri

, , 3 Comments

Banyo dekorasyonunda fayans seçiminden banyo mobilyalarının rengine dek varan bir dizi tercih söz konusudur. Eski banyoları yenilerken ya da sıfırdan bir banyo düzenlerken renk ve malzeme seçimi istediğiniz tarzda bir banyonun ortaya çıkmasında baş rol oynar. Yerinde kararlar verebilmek için banyo dekorasyon fikirlerini inceleyebilir ve örneklerden yola çıkarak kendi banyonuzu tasarlayabilirsiniz.banyo aydinlatma

Banyolar genellikle karanlık odalardır. Bu nedenle açık renkler banyolarda daha çok kullanılır. Suyun, temizliğin, ferahlığın öne çıkması beklenir. Bu durumda doğal renkler, doğayı, suyu, toprağı çağrıştıran renkler amacınıza daha kolay ulaşmanızı sağlar. Banyolar mavi, yeşil gibi soğuk renk tonlarını rahatlıkla kaldırır. Üstelik her zaman renkli aksesuarlar, havlular, renkli kozmetik ambalajları, şampuan şişeleri kullanarak banyonuza sıcaklık katabilirsiniz.

banyo dolaplaribanyo duvari banyo halisiBanyo dolaplarının nasıl olacağı biraz da banyoda ne kadar yeriniz olduğuna bağlıdır. Lavabo altı, klozet üstü gibi olabildiğince dolap için yer yaratmak iyi olacaktır. Havlu, tuvalet kağıdı, temizlik malzemesi gibi banyoda saklamanın daha pratik olacağı eşyalarınıza yer açmanız gerekir. Büyük bir banyoda ise dolap için fazla düşünmeye gerek kalmaz. Hatta çift lavabo, küvet, duş gibi pek çok lüks saydığımız banyo öğesine yer açılır.

banyo raflari banyo seramik banyo tas duvar

Banyo için düz renk fayanslara yönelmeden önce bugün piyasada her bütçeye uygun olarak bulabileceğiniz çeşitli renk ve desenlerdeki fayansları değerlendirmeyi ihmal etmeyin. Suya dayanıklı ve banyolar için tasarlanmış çeşitli duvar panelleri, doğal taş görünümlü plaklar ve hatta duvar kağıtları hiç ummadığınız kadar şık ve farklı görünümlü bir banyo düzenlemenizi sağlayabilir.

cift lavabo desenli banyo fayansi gri banyo italyan dus

Banyonun daha geniş ve daha ferahlatıcı bir havaya bürünmesi için aydınlatma ve seçilen renkler kadar, banyonun temiz ve derli toplu olması da önemlidir. Banyoda temizliği kolaylaştıracak malzemeler kullanılmalı, banyoda eşyaların etrafa yayılmaması için banyo dolabı veya duvar rafları gibi çözümlere odaklanılmalıdır.

kirmizi banyo dolabi klasik tarz banyo kucuk banyo tasarimi kucuk lavabo

Banyo duvarı, fayansları ve zemin renkleri birbirini ne kadar tamamlarsa ortaya o kadar hoş bir görünüm çıkacaktır. Aynı rengin farklı tonlarını kullanabilirsiniz.

kucuk tuvalet

Misafir tuvaleti olarak da adlandırılan küçük tuvaletleri, evin en sürprizli köşelerinden birine çevirebilirsiniz. Renkli bir duvar, şık lavabo aynaları ve ilginç tasarımlı bir lamba ile evin en dikkat çöken köşelerinden biri olabilir.

kuvet modeli lavabo fayans petek fayans yuvarlak banyo aynasibanyo fotograflari banyo modelleri

Klasik, modern ya da renkli bir tarzınız olabilir. Tarzınızı banyonuza yansıtmakta zorlanacağınızı düşünmeyin. Klasik görünümü yaratmak için altın rengi banyo armatürleri ya da minimalist banyolar için düz hatlı, sade banyo mobilyaları işe yarayacaktır.

fayans modelleri ilginc banyolar koyu renk banyo

Banyoya bolca ışık veren bir pencereniz varsa, bu şansı mutlaka kullanmalısınız. Çoğu evde cesaret edemeyeceğimiz koyu renk banyo döşemeleri ile son derece özel tasarımlar yapılabilir.

luks banyo renkleri luks banyo modern banyolar

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

3 Responses

  1. Feray

    04/08/2015 02:00

    Merhaba, siyah beyaz fayansları, beyaz dolaplı banyoma nasıl banyo seti (fırça, kova vs) ve hangi renk paspas alabilirim?

  2. seramik

    12/10/2015 17:31

    Ülkemizde banyolarda genelde fayans tercih edilir ancak klasik tarz sevenler için traverten ve mermer modern tarz için ise granit seramik ve seramikler oldukça güzel dekoratif görüntüyü sağlayabilir.Ayrıca cam mozaiklerin banyolarda kullanımı sıklaşmaya başladığını söyleyebiliriz.

Comments are closed.