Bahçe Peyzaj Örnekleri

, , 1 Comment

Yeni bir eve taşındıysanız ve bahçeniz varsa havalar ısınana kadar bahçeyi düzenlemek aklınıza gelmeyebilir. Normal olarak yaşayacağınız ilk alan olan evin içinin, odaların düzenlenmesi vaktinizin çoğunu alacaktır. Ancak havalar biraz ısındıktan sonra bahçenizin değerini fark edip bu konuda bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz.Bahçe peyzajı için bu alanda hizmet veren profesyonel firmalardan yardım alabileceğiniz gibi bitkilerle ve toprakla ilgilenmekten hoşlanıyorsanız kendinizde yapabilirsiniz. Tabii bunu belli bir büyüklüğe kadar olan bahçeler için söylüyorum. 80-90 metrekareden büyük alanlar için yardıma ihtiyacınız olabilir.

Bahçe peyzaj çalışmasına başlamadan önce kendinize yapacağınız işler ve satın almanız gereken malzemelerle ilgili olarak detaylı bir liste hazırlayın. Tabii bunun için öncelikle tasarımın nasıl olacağına karar vermeniz gerekiyor. Daha sonra bu listeyi kullanarak maliyet hesabınızı yapın ve işe başlayın. Düzenlemelerinizde size fikir açısından yardımcı olması için aşağıda bazı bahçe peyzaj örnekleri (küçük bahçeler için olanları) listeledik. Kolay gelsin!

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

One Response

  1. ergun türkmen

    07/03/2012 14:17

    Saygı değer emek sahibi, benim Tuzla Bayramoğlu’nda 1500 mt bir bahçem var. İçerisinde Safranbolu modeli bir ev var. Ben bu bahçe mi ve evi mi bahçe düğünleri yaplan bir mekana çevirmek istiyorum. Sizden fikir ve proje anlamında bir ekspertiz istiyorum. Ne yapabiliriz, nasıl bir maliyet çıkar? Şimdiden size iyi bir sezon, mutlu bir gelecek temenni ediyorum.

Comments are closed.