Bahçe Çiti Modelleri

, , Bahçe Çiti Modelleri için yorumlar kapalı

Bahçelerin, arazilerin ya da sitelerin sınırlarını belirlemek, yabani hayvanlardan korumak ve güvenlik gerekçesiyle kullanılan bahçe çitleri pek çok farklı tasarımda ve bu kullanım alanlarına uygun değişik modellerde bulunabilmekte. Bahçenize özen gösteriyorsanız estetik açıdan görünümünü arttırmak için sadece çiçeklerin ve iyi bir düzenlemenin yeterli olmayacağını biliyorsunuz demektir. Dekoratif bahçe çitleri hem çiçeklerinizi, sebzeleri hayvanlardan korumanızı hem de bahçenizin daha şık görünmesini sağlayacaktır. Aşağıda sık olarak tercih edilen bahçe çiti modelleri hakkında kısa bilgiler bulabilirsiniz.Ahşap Bahçe Çitleri

 

Bahçenize dekoratif bir hava katmak istiyorsanız size tavsiye edebileceğimiz çitler kesinlikle ahşap olanlardır. Ahşap çitler piyasada hazır modellerde bulunabileceği gibi kendi tasarımınızı yaptırmanız da mümkün. Nasıl bir kullanım istediğinize bağlı olarak yüksek, alçak, aralıklı, bitişik farklı ahşap çit modelleri bulabilirsiniz. Ahşap çitler örgü çitlere ve panel çitlere göre bir miktar pahalı ve zaman içinde cila, zımpara ve boya gibi bakım gerektirse de eğer bahçenizde sıcak bir hava yakalamak ve evinizin değerini arttırmak istiyorsanız tercih etmeniz gereken modeldir.

Ahşap bahçe çitleri için farklı ağaç türlerini seçebileceğiniz gibi son yıllarda bu alanda bambu en çok tercih edilen modeller arasında yer almakta. Hangi ağacı seçerseniz seçin hazır bahçe çitleri birbirine geçmeli olarak üretildikleri için 1-2 günde montajı tamamlanabilir.Örgü Bahçe Çitleri

 

Birbirine geçme tellerden oluşan örgü bahçe çitleri özellikle fabrika gibi geniş alanların sınırlarının çevrilmesinde en çok tercih edilen çit modelidir. Hazır olarak rulolar halinde satılan örgü çit fiyatları, nakliyesi ve kurulması sırasında sağladığı avantajla öne çıkmakta. Ancak eğer güvenlik gerekçesiyle çit yaptırıyorsanız araziye girişi engellemek için örgü çitler yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda örgü çitler üzerine dikenli ya da jiletli tel döşenmesi tavsiye edilmektedir. Örgü çitler döşenirken belirli aralıklarla metal ya da beton direklere tutturulması gerektiği için öncelikle bu sabitleme noktalarının yerlerinin belirlenmesi ve direklerin dikilmesi gerekmektedir.

 

Bahçe İçin Panel Çit Modelleri

 

Panel çitler galvaniz boru ya da beton direkler arasında yerleştirilen, farklı modellerde ve yüksekliklerde bulabileceğiniz çit modelleridir. Örgü çitlere göre daha şık bir görünümleri olmakla birlikte fiyat bakımından daha pahalıdırlar. Panel çitlerin montajı direkler yerleştirildikten sonra oldukça kısa sürmektedir.

Yukarıda saydığımız çitlere ek olarak vinil panel çitler, jiletli tellerin kullanıldığı çitler, dikenli teller gibi metal, plastik ve ahşabın kullanıldığı farklı çit modelleri için firma kataloglarına göz gezdirebilirsiniz.

 

Bahçe Çiti Firmaları

Çeşitli malzemelerden üretilen bahçe çiti modelleri için PDF dosyalarını bulabileceğiniz groupenerji.com ayrıca kendi tasarımınızı yapabileceğiniz ücretsiz çizim programı da sunuyor. Grup Enerji firmasında plastik, ahşap, demir ve trapez sac çit modellerini bulmanız mümkün. İnternet siteleri biraz karışık olsa da çeşitli çit modellerini fotoğrafları ile görmeniz, kurulum bilgilerini almanız ve ölçülerinin ne olduğunu öğrenebilmeniz açısından faydalı. Daha fazla bilgi almak için İstanbul merkezli firmaya 0216 340 25 38 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Özellikle dekoratif bahçe çitleri imalatı ve montajı alanında faaliyet gösteren İlter Çit aynı zamanda güvenlik çit sistemleri alanında da çözümler sunuyor. Firma park ve bahçeler, konut alanları ve büyük siteler, sanayi tesisleri ve fabrikalar ile spor sahalarının çevre güvenlik uygulamaları alanında referanslara sahip. İlter Çit ayrıca BetaFence firmasının yetkili bayi. Merkezi Selçuklu Konya’da olan firmaya 0332 235 48 21 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: