Bahçe Çit Fiyatları

, , 3 Comments

Bahçe çit fiyatlarına geçmeden önce bu alanda ne gibi modeller bulabileceğiniz konusunda birkaç bilgi verelim. Önce nasıl bir çit sistemi kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Çünkü bahçe çit fiyatları kullanılan malzemeye, montaj süresine, çitin döşeneceği alanın genişliğine göre farklılıklar göstermekte. Örneğin sanayi tesisi, fabrika gibi alanların çevresinde güvenlik çiti yaptırmak istiyorsanız sadece hasır çit yeterli olmayabilir. Hasır çitin üstüne girişleri tamamen engellemek için jiletli tel ya da dikenli tel kullanılması gerebilir. Tüm bu ekstralar da bahçe çit fiyatlarını arttıran etkenlerdir.Eğer dekoratif ahşap bir bahçe çiti arıyorsanız çitin yapımında kullanılan ağaç, çit için kullanılacak kereste miktarı, çitin yüksekliği gibi faktörleri fiyat araştırması yaparken göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca çit döşendikten sonra yapılacak boya işlemleri ek bir maliyet getirecektir. Yine dekoratif çit uygulamalarında sıkça tercih edilen ferforje çit fiyatları kullanılan demir miktarı ve seçtiğiniz modelin (eğer hazır bir model kullanmayacaksanız) gerektirdiği işçiliğe bağlı olarak değişecektir.

Bahçe çiti için fiyat alırken dikkat etmeniz gereken noktalar hakkında bilgilerden sonra şimdi piyasada bulabileceğiniz bahçe çiti fiyatlarına bakalım.

Metal Çit Fiyatları

 Hasır çit modelleri piyasada farklı enlerde satılmaktadır. 1.5 metrelik hasır çiti 45-50 TL, 2.15 metrelik hasır çiti 55-60 TL’ye satın alabilirsiniz. Bu fiyatlara hasır çitlerin tutturulacağı direklerin ve montajın dahil olmadığını hatırlatalım.

Panel çitler ise yine montaj ücreti dahil olmadan metrekaresi 15-20 TL’ye satılmaktadır. Bu fiyat aralığında panel çitin montajı için gereken metal direkleri ve montaj aksesuarlarını fiyata dahil olarak bulabilirsiniz.

Yine panel çit kategorisinde sayabileceğimiz trapez saclar ise galvaniz ve boyalı olarak iki farklı çeşitte satılmakta. Galvaniz trapez sacın metrekaresi 9-10 TL, boyalı galvaniz sacın fiyatı ise 11-12 TL aralığında.

Ekstra güvenlik önlemi olarak kullanılan jiletli telin helezonik ve düz olarak iki farklı modeli bulunuyor. Helezolik jiletli tel fiyatı kilogram başına 3-4 TL, düz jiletli tel fiyatı ise kilogram başına 3-3.5 TL arasında değişiyor.

Bu fiyatlara boya, işçilik ve nakliyatın dahil olmadığını tekrar hatırlatalım.

Ahşap Bahçe Çit Fiyatları

 

Ahşap bahçe çit fiyatları konusunda ise belirleyici unsur sizin tercihiniz olacaktır. Örneğin 1 metreye 1 metre ölçülerinde aralıklı, Emperyeli ahşaptan üretilen bir bahçe çitini 60-80 TL’ye satın alabilirken, aynı çitin yüksekliği 1.5 metreye çıktığında fiyatı 140 TL’ye kadar yükselebilmekte. Eğer panel halinde yani aralıksız bir bahçe çiti arıyorsanız bu modelleri piyasa da 200-220 TL aralığında bulabilirsiniz.

Bahçe Çit Fiyatları Alabileceğiniz Firmalar

Başta geniş alanların çevre güvenlik uygulamaları alanında faaliyet gösteren Grup Enerji çelik hasır, panel çit, dikenli tel, jiletli tel gibi ürünlerin toptan ve perakende satışını yapmakta. Firmanın web sitesinde (groupenerji.com) bu ürünlerin birim başına fiyatlarını bulmanız mümkün. Daha güncel fiyat bilgileri almak istiyorsanız 0216 340 25 38’i arayabilirsiniz.

Ahşap deck, kamelya, pergola, kulübeler ve ahşap bahçe çitleri imalat hizmetleri veren Yıldız Park’ın web sitesinde (yildizpark.net) bugüne kadar yaptıkları çalışmaların fotoğraflarını bulabilirsiniz. Ayrıca firmanın çit sistemleri sayfasında çeşitli ahşap çit modellerini görebilir fiyat bilgilerini alabilirsiniz. Telefonla sipariş için 0212 369 01 15’i kullanabilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

3 Responses

 1. pometal tel örgü

  02/01/2013 18:55

  80×80 ile 20×20 tel göz aralığı ve 2mm ile 4mm arasında tel kalınlığındaki tel örgü veya bahçe teli fiyatları metrekaresi 1,85 TL-19,10 TL arasında değişmektedir. Ayrıntılı bilgiyi ‘telorgutr.com’ sitemizde bulabilirsiniz.

 2. CAFER AYGÜN

  01/08/2014 11:35

  Bir meraktan dolayı, bahçe çit fiyatlarına göz gezdirdim. 7-8 firmada yaptığım incelemede en doğru, şeffaf ve dürüst açıklamaları firmanızın yaptığını gördüm. Her zaman böyle dürüst olun saygılar.

 3. yd360

  02/08/2014 20:59

  Cafer Bey zaman ayırıp yorum bıraktığınız için teşekkürler.

Comments are closed.