Ayakkabı Raf Sistemleri

, , 3 Comments

Mağaza dekorasyon ve ürün sergileme amaçlı olarak kullanılan her raf sisteminde olduğu gibi ayakkabı raf sistemleri de sergilenen ürünün müşteri açısından cezbedici olmasını sağlamanın yanı sıra pek çok farklı ayakkabı modelini olabilecek en küçük alanda sergilenebilmesi için üretilmekte ve kullanılmakta. Ayakkabı raf sistemleri için içeriden aydınlatmalı modellerden, aplik aydınlatmalı olanlara, pleksi ya da metal ayakkabı raflarından ahşap olanlara kadar pek çok seçeneğiniz mevcut.Modern ayakkabı raf sistemleri

Ayakkabı rafı seçerken dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle sıralayabiliriz;

  • Kaç farklı ürün sergilemeyi düşünüyorsunuz?
  • Mağazanızın genel dekorasyonunda hangi hammadde (ahşap, metal, pleski… vb) ve renk hakim?
  • Ayakkabı rafları için ne kadar bir alanınız var?
  • Ayakkabı deneme bölümü ve ayna için alanınız var mı?
  • Ne kadar bütçe ayırabilirsiniz?

Yukarıdaki soruların yanıtlarını verdiyseniz ayakkabı raf sistemleri için piyasada bulabileceğiniz model seçeneklerine bir göz atalım.

Duvara Sabitlenen Ayakkabı Rafları

Ayakkabı mağazalarında en çok görülen raf sistemleri duvara tutturulan ahşap lamine panellere yerleştirilmiş cam ya da yine ahşap panellerden oluşan raflardır. Yerden tavana kadar uygulanabilen bu raf sistemleri şık görünmesinden ziyade hesaplı olması nedeniyle tercih edilmektedir. İstediğiniz renkte bulabileceğiniz bu raflar kolay kurulur ve çok sayıda ayakkabıyı aynı anda sergilemenize olanak tanır. Aynı tasarımda pleksi raf seçeneklerini de bulabilirsiniz. Panel içi aydınlatmalı olan modelleri daha estetik bir dekorasyon imkanı sunar.