Ayakkabı Raf Sistemleri

, , 3 Yorum

Mağaza dekorasyon ve ürün sergileme amaçlı olarak kullanılan her raf sisteminde olduğu gibi ayakkabı raf sistemleri de sergilenen ürünün müşteri açısından cezbedici olmasını sağlamanın yanı sıra pek çok farklı ayakkabı modelini olabilecek en küçük alanda sergilenebilmesi için üretilmekte ve kullanılmakta. Ayakkabı raf sistemleri için içeriden aydınlatmalı modellerden, aplik aydınlatmalı olanlara, pleksi ya da metal ayakkabı raflarından ahşap olanlara kadar pek çok seçeneğiniz mevcut.

Modern ayakkabı raf sistemleri

Ayakkabı rafı seçerken dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle sıralayabiliriz;

 • Kaç farklı ürün sergilemeyi düşünüyorsunuz?
 • Mağazanızın genel dekorasyonunda hangi hammadde (ahşap, metal, pleski… vb) ve renk hakim?
 • Ayakkabı rafları için ne kadar bir alanınız var?
 • Ayakkabı deneme bölümü ve ayna için alanınız var mı?
 • Ne kadar bütçe ayırabilirsiniz?

Yukarıdaki soruların yanıtlarını verdiyseniz ayakkabı raf sistemleri için piyasada bulabileceğiniz model seçeneklerine bir göz atalım.

Duvara Sabitlenen Ayakkabı Rafları

Ayakkabı mağazalarında en çok görülen raf sistemleri duvara tutturulan ahşap lamine panellere yerleştirilmiş cam ya da yine ahşap panellerden oluşan raflardır. Yerden tavana kadar uygulanabilen bu raf sistemleri şık görünmesinden ziyade hesaplı olması nedeniyle tercih edilmektedir. İstediğiniz renkte bulabileceğiniz bu raflar kolay kurulur ve çok sayıda ayakkabıyı aynı anda sergilemenize olanak tanır. Aynı tasarımda pleksi raf seçeneklerini de bulabilirsiniz. Panel içi aydınlatmalı olan modelleri daha estetik bir dekorasyon imkanı sunar.

Farklı ayakkabı raf sistemleri

Modüler Ayakkabı Reyonları

Diğer bir seçeneğiniz ise (eğer sadece ayakkabı satışı yapmıyorsanız) mağazanızda ayakkabı sergileme ünitesi olarak kullanabileceğiniz modüler ayakkabı raflarıdır. Metal, ahşap, metal gövdeli ve ahşap raflı ya da pleksi gibi farklı malzemelerden üretilebilen bu sergileme standları en hesaplı çözüm olarak tercih edilebilir. Büyüklüğü sizin ayırdığınız alana göre değişen bu küçük raflar 10 ayakkabıdan 50 ayakkabıya kadar istenilen kapasitede üretilebilir. Mağaza içinde fazla yer kaplamaz. Tek yönlü olarak duvara dayayarak ya da çift yönlü olarak orta stand gibi kullanabileceğiniz modeller mevcuttur.

Bu iki seçenekte sadece ayakkabı raflarını genel olarak kategorilere ayırmak için kullanılabilir. Çünkü tasarımcınıza, bütçenize ve mağazanızın büyüklüğüne bağlı olarak ayakkabı raf modelleri için seçenekleriniz sınırsız. Hazır sistemlerden satın alabilir ya da mağazanızın dekorasyonunu yapan firmaya orijinal tasarımlı raflar sipariş edebilirsiniz. Ya da tüm bunların dışında ayakkabıları raflarda değil de askılı metal borular üzerinde, camlı orta vitrinlerde sergileyebilirsiniz. Yalnız normal raf sistemlerinden farklı bir tasarım kullanmak isterseniz müşterilerin beğendiği modelleri inceleyebilmesi ve ayakkabıyı deneyebilmesi için fazla vakit kaybetmemesini sağlamalısınız. Çok şık bir biçimde sergilenen ayakkabıyı müşteriye en kısa zamanda ulaştıramazsanız dekorasyonun bir anlamı kalmayacaktır.

Camper mağazası ayakkabı raf sistemleri

Ayakkabı Raf Sistemleri Bulabileceğiniz Firmalar

Ersa Raf Sistemleri: Market raf sistemlerinden mağaza dekorasyonunda kullanılan kanallı panolar, desk ve banko sistemleri, metal ve ahşap rafların imalatını yapan firma İstanbul merkezli ve telefon numarası 0212 537 91 44.

Alp Raf: Ayakkabı mağazaları için metal, cam ve ahşap raf seçeneklerinin yanı sıra gıda ürünleri için teşhir rafları, beyaz eşya ve elektronik mağazaları için raf sistemleri, bijuteri rafları ile her çeşit ürün için stand ve raf sistemleri üreten Alp Raf’ın fabrikası ve showroom’u Konya’da. Firmaya (0332) 239 0 444 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Modern Raf: Samsun merkezli firma eczane dekorasyonundan arşivleme sistemlerine kadar geniş bir alanda üretim ve uygulama hizmetleri veriyor. Ayrıca orta reyonlar, tel sepetler, vitrin mankenleri gibi diğer aksesuar ve ürünleri bulabileceğiniz firmaya 0362 435 58 75 numaralı telefondan ulaşabilir ve ürün fiyat bilgilerini alabilirsiniz.

Profichrom: Tekstil, gıda, ilaç, depolama ve diğer ürünlerin sergilendiği mağaza, depo ve vitrinler için çok sayıda ürünün imalatını ve satışını yapan Profichrom mağaza dekorasyon sistemleri alanında aradığınız aşağı yukarı her ürünü bulabileceğiniz bir firma. Kemer standlarından ahşap bankolara, ayakkabı raf sistemlerinden vitrin dekorasyon ürünlerine kadar imalatı bulunan firmaya 0212 501 11 08 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Nevzat Raf: Merkezi Konya’da bulunan Nevzat Raf metal raflar, konik raf sistemleri, ahşap raflar, market ve manav reyonları ile ayakkabı sergileme ünitelerinin imalat ve satış hizmetlerini veriyor. Firmanın diğer ürünleri ve fiyat seçenekleri ile ilgili bilgileri 0332 321 73 89 numaralı telefondan öğrenebilirsiniz.

Tümkur: İç mimarlık ve mağaza dekorasyon hizmetleri veren firma tüm dekorasyon ihtiyaçlarına yönelik olarak orijinal tasarımlar ya da hazır ürünlerle faaliyet gösteriyor. Firmanın ürün çeşitleri arasında kasa bankoları, vitrin dekorasyon aksesuarları, raf modelleri ve oturma grupları bulunuyor. Fabrikası İstanbul’da bulunan firmanın telefon numarası 0216 398 02 65.

Beka Stand: (0216) 471 81 81 numaralı telefondan ulaşabileceğiniz İstanbul merkezli Beka Stand ayakkabı rafları başta olmak üzere mağaza dekorasyon ürünleri alanında zengin ürün çeşitleri ve farklı model seçenekleri ile hizmet veriyor. Banko, kabin, manken ve diğer ürünlerin imalatçısı olan firmanın bu alanda pek çok referansı mevcut.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

3 Yorum

 1. ibrahim

  28/09/2011 16:46

  Merhabalar.Web sitenizdeki ikinci resim (duvara sabitlenen ayakkabı rafı) hakkında sizden bilgi almak istiyorum ….

 2. admin

  28/09/2011 17:57

  Merhaba, söz ettiğiniz fotoğraftaki raflar bir İspanyol firması tarafından tasarlanmıştır. Deardesign.net adresinden firmaya ulaşabilirsiniz.

Yorum Bırakın

(*) Gerekli, E-posta adresiniz yayınlanmayacak