Antre İçin Duvar Kağıdı Modelleri

, , Antre İçin Duvar Kağıdı Modelleri için yorumlar kapalı

Antreler evin girişinde ilk karşımıza çıkan mekanlardır ve evin geri kalanı ile ilgili güçlü bir izlenim verirler. Antre dekorasyonunda duvar kağıdı kullanımı son zamanlarda öne çıkan trendlerden biridir. Duvar kağıtlarının farklı desenlerinin pek çok tarzda dekorasyona imkan vermesi ilgi çekici bir dekorasyona imza atmak isteyenler için iyi bir fırsattır. Burada antre için duvar kağıdı modelleri arasından seçilmiş farklı desenleri bulabilir ve kendi tarzınızı belirleyebilirsiniz.Salonda renkli ve belirgin desenli bir duvar kağıdı uygulamasına cesaret edemeyebilirsiniz. Ne de olsa vaktinizin büyük bölümünü geçirdiğiniz bir odanın bu kadar gösterişli olması zamanla yorucu olabilir. Oysa antreler fotoğraflarda hep çok beğenip bir türlü evde uygulamaya cesaret edemediğiniz o ilgi çekici duvar kağıtlarını denemek için harika bir yer olabilir.

Eğer evin antresi çok darsa, açık renklerin ağırlıkta olduğu veya enine çizgili duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Böylelikle antre daha geniş ve daha aydınlık görünür. Yine de tercih sizin. Tüm dikkatleri çarpıcı bir duvar kağıdına çekip, antrenin darlığını unutturmanız da bir seçenek!İşte sözünü ettiğim çarpıcı duvar kağıdı modellerine örnekler. Sağdaki fotoğrafta yer alan renkli örnek, dar bir antreyi seyirlik bir mekana çevirmiş doğrusu. Solda ise açık renkte, kibar desenleri olan ve daha eve girişte insana ferahlık veren bir duvar kağıdı örneği.

Renkli ve romantik seçeneklerin yanı sıra modern ya da geleneksel tarza uygun duvar kağıdı modellerinden de faydalanabilirsiniz. Çizgili duvar kağıtlarının her zaman kendilerine özgü, uygulandıkları duvarı ölçülü ve şık bir havaya büründüren bir tarzları var. Sağdaki fotoğrafta yine daha spor ama şıklığından ödün vermeyen bir model görüyorsunuz.

Biraz daha cesur davranıp büyük ve belirgin desenler kullanıldığında ne gibi sonuçlar verir diye düşünüyorsanız, bu fotoğrafları inceleyebilirsiniz. Kapı renginizi, zemin döşemesini ve antredeki portmanto ya da sandalye benzeri mobilyaların renk ya da malzemelerini de hesaba katmayı unutmayın. Eğer birbirine uyumlu renk ve desenleri bir araya getirmezseniz antreniz kalabalık ve dağınık görünebilir.

 Fotoğraflar: Wallpaperking.co.uk, Housetohome.co.uk

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: