Ahşap Yatak Başlıkları

Yatak başlığı yatağın baş kısmına bağlı bir mobilya çeşididir. Dayanıklı, kullanışlı ve estetik bir aksesuar olarak düşünülebilir. Metal, deri ya da ahşap yatak başlıkları arasında popülerlik açısından ahşap yatak başlıklarının önde olduğu söylenebilir. Ahşap başlıklar hem uzun ömürlüdür hem de her daim taze bir görünümleri vardır.

Yeri değişmeyen yatak başlıklarının birkaç farklı işlevi vardır. Yastıkların yerinde durmasını sağlar ve örneğin yatakta kitap okuyacak veya TV seyredecekseniz sırtınızı rahatça dayayabilirsiniz. En önemlisi de yatak başlıkları dekoratif olarak hem yatağı hem de yatak odasını zenginleştirir, dekorasyonu tamamlar. Okuma lambası ya da rafla zenginleştirilen yatak başlıklarının kullanım alanı da böylece genişlemiş olur.

Farklı modeller arasından yatak odanıza uygun bir yatak başlığı seçerken yatak başlığının rengi ve tarzı, bir seçim yapmanızı kolaylaştırabilir. Odanızdaki renklerle ve diğer mobilyalarla uygun renk ve çizgilerde bir yatak başlığı kullanmak gerekir. Yatak odasında ilk göze çarpacak öğelerin başında gelen yatak başlığının odada göze batmasını istemezsiniz.

Yatak başlıklarını karyoladan ayrı satın alabilirsiniz. Öte yandan bazı karyolalar kendinden yatak başlığına sahiptir. Eğer yatak başlığını ayrı bir ürün olarak satın alacaksanız ölçü konusuna ve yatak başlığının yatağa veya duvara nasıl tutturulacağı gibi ayrıntılara dikkat etmelisiniz.

Tasarımıyla hoşunuza giden bir yatak başlığını odada vurgulamak için yatak başlığının dayalı olduğu duvarı duvar kağıdı ile kaplamayı ya da diğer duvarlardan farklı bir renge boyamayı düşünebilirsiniz. Mobilyanızı özelleştirmenin başka bir yolu da çeşitli aksesuarlarla yatak başlığını süslemek olabilir. yatak başlığı üzerine asılacak tablo ya da duvar süsleri de odada göz alıcı bir odak noktası oluşturmanızı sağlayabilir.

Ahşap yatak başlıklarına başka bir alternatif de antika ve ikinci el dükkanlarında karşınıza çıkabilecek ahşap tablalar olabilir. Eski bir kapı ya da bir masa tablası benzeri ahşap parçaları yatak başlığı olarak kullanabilirsiniz. Ağır parçaları duvara dayayarak kullanmak belki mümkün ama siz yine de tedbirli davranıp bu tip bir uygulamada, ahşap parçayı duvara veya karyolaya, hangisi yatak başlığınız için elverişliyse, vidalayın.

Kendinden raflı veya lambalı yatak başlıkları dar yatak odaları için pratik çözümler sunmaktadır. Bu şekilde pek çok amaçla kullanabileceğiniz bir yatak başlığı ile komodin kullanmanız gerekmez, odada yer açılır.

© Bu Yazının Her Hakkı Saklıdır. 

Bizi Facebook'ta Bulun

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
 • Yorumunuzu Ekleyin
   
  Gravatar
  Adınız
   
   
   

   
   
 
Yapı Dekorasyon 360

Yapı ve dekorasyon üzerine farklı fikirler, yeni ürünler, fiyatlar, trendler, sektör haberleri, pratik bilgiler bulabileceğiniz güncel blog.

Gizlilik Politikası

Sitemizin gizlilik politikası hakkında bilgiler ve kullanım koşulları ile ilgili çekinceler.

Gizlilik Politikası
İletişim

Sitemiz ile ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilir, yeni yazı talebinde bulunabilirsiniz.

İletişim