Ahşap Sürgülü Dolap Kapakları

, , Ahşap Sürgülü Dolap Kapakları için yorumlar kapalı

Ahşabın kullanıldığı mekanlara değer kattığı konusunda hem fikir olduğumuzu düşünüyorum. Tabii bu ahşabın kalitesi ve işçiliğiyle yakında ilgili bir konu. Bu seçilecek ağaçtan işlenmiş motiflere kadar geniş bir yelpazede değerlendirilebilir. Ben bu yazıda ahşap çeşitlerinden çok kullanıldığı bir alan hakkında bilgi vereceğim. Özellikle dar mekanlarda gerçekten çok kullanışlı olan ahşap sürgülü dolap kapakları. Sürgülü ahşap kapaklar herhangi bir açılma alanına gerek duymadıkları için dar odalarda mekandan kazandırdığı gibi odanın havasını da değiştiriyor. Hatta sürgülü dolap kapaklarını duvardan duvara yaptırarak genel olarak gardıropların sağında, solunda ve üstünde kaybettiğimiz alanları da kazanmamız mümkün.Seçeceğiniz ağaç türüne bağlı olarak oldukça uygun fiyatlara piyasada bulabileceğiniz bu kapakları dilerseniz (iyi bir marangoz bulduktan sonra) mevcut dolaplarınıza da uygulayabilirsiniz. Ancak benim tavsiyem alanında gerçekten usta birini bulmanız. Çünkü açılır kapanır kapaklı olarak üretilen dolaplara sürgülü kapak takmak gerçekten titizlikle yapılması gereken bir iş.

Odanın geri kalanına hakim olan renklerde ya da dilerseniz boydan boya aynalı olarak bulabileceğiniz ahşap sürgülü dolap kapakları çam gibi hesaplı ağaçlardan, sedir ve meşe gibi daha pahalı olanlarına ve sıkıştırma sunta üzeri kaplama seçeneklerine kadar her bütçe için bir ürün sunuyor. Eğer aynalı modelleri düşünüyorsanız kesinlikle odayı daha ferah gösterdiklerini ve çok kullanışlı olduklarını söyleyebilirim.

Sürgülü kapakların kullanılabileceği alanlar odalarla ya da kıyafet dolapları ile sınırlı değil tabii ki. Bu kapakları mutfak dolaplarından banyo dolaplarına kadar evinizde bulunan her dolap için kullanmanız mümkün. Tabii bu dolapları yenilemeyi düşünüyorsanız. Çünkü raylı sürgülü sistemlerin hazır mutfak sistemlerine sonradan takılması mümkün değil.Sürgülü Dolap Bulabileceğiniz Firmalar

Aşağı yukarı her ilde ray dolap sistemleri alanında faaliyet gösteren bir mobilya ya da dekorasyon firması bulmanız mümkün. Burada bu tip firmaların ürünleri hakkında kısaca bilgi vermek için bir kaç tanesini paylaşıyorum.

İstanbul merkezli Ümit Mobilya kendi imalathanesinde tamamen ahşaptan sürgülü kapaklar ve dolaplar, ahşap ve camın bir arada kullanıldığı daha modern modellerin üretimini yapıyor. Firmanın modeller arasında daha klasik bir görünüme sahip olan koyu renkler, çocuk odalarında kullanıma uygun canlı renkler ve pastel renlerde bulmak mümkün. Modoko Mobilyacılar sitesinde mağazası bulunan firmaya 0216 365 87 15 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Pek çok ilde mağazası bulunan ray dolap sistemleri alanında en büyük firmalardan biri olan Aydolap’ta istediğiniz her renkte ve tasarımda duvardan duvara sürgülü dolaplar bulmanız mümkün. Aydolap’ın Bağdat Caddesi mağazası telefon numarası 0216 372 8610 Beşiktaş mağazası numarası ise 0212 347 8663. Aydolap’ın İzmir, İstanbul, Tekirdağ ilinde 20’den fazla mağazası bulunuyor.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir: