8 kişilik Yemek Masası Ölçüleri

Mobilya mağazalarında bulacağınız yemek masası modellerinin hemen hepsi kişi sayısına göre standart ölçülerde üretilmekte. Yemek masası modelleri ve üretildiği malzemeler birbirinden farklı olsa da bu ölçüler aşağı yukarı (bir kaç santimlik farklarla) aynı ölçüdeler. Ancak yine de yemek masası satın alırken mezuranızı yanınızda götürün çünkü az da olsa bazı markalar yemek masalarını standart ölçülerin dışında üretmekte. Bununda en büyük nedeni evlerde yemek masası için ayrılan yerin değişiklik göstermesi.

Piyasada bulabileceğiniz 8 kişilik yemek masası ölçüleri 6-8 kişilik ve 8-10 kişilik olarak iki farklı kategoriye ayrılmış durumda. Eğer sık sık misafir ağırlıyorsanız ve büyük masayı koyabileceğiniz bir alan varsa 8-10 kişilik masayı almanız kullanım açısından size kolaylık sağlayacaktır. Mekan daha darsa ve yine de 8 kişilik bir masa yerleştirmek istiyorsanız kullanım açısından daha avantajlı olan oval masalara yönelebilirsiniz.

Dikdörtgen 8 kişilik masa ölçüsü standart olarak 90×200‘dür. Bu 6-8 kişilik masa için geçerli. 8-10 kişilik masalar ise 90×215 cm‘dir.

© Bu Yazının Her Hakkı Saklıdır. 

Bizi Facebook'ta Bulun

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
 • Yorumunuzu Ekleyin
   
  Gravatar
  Adınız
   
   
   

   
   
 
Yapı Dekorasyon 360

Yapı ve dekorasyon üzerine farklı fikirler, yeni ürünler, fiyatlar, trendler, sektör haberleri, pratik bilgiler bulabileceğiniz güncel blog.

Gizlilik Politikası

Sitemizin gizlilik politikası hakkında bilgiler ve kullanım koşulları ile ilgili çekinceler.

Gizlilik Politikası
İletişim

Sitemiz ile ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilir, yeni yazı talebinde bulunabilirsiniz.

İletişim