2012 Sonbahar Kış Dekorasyon Renk Paleti

, , 2 Comments

Dekorasyon trendlerini takip etseniz de etmeseniz de alışverişe çıktığınızda ürünlerin belli renk gruplarından oluştuğunu görürsünüz. İster istemez moda renklerle karşılaşırsınız. İçinde bulunduğumuz sonbahar ve ardından kış aylarında karşınıza en çok çıkacak renkleri burada bir arada görebilirsiniz. Pudra rengi, turuncu, fuşya, ultramarin yeşil ve leylak rengi bunlardan bazıları.Sonbaharın Moda Renkleri Hangileri?

2012 sonbaharı için en çok adı geçen 10 renk şöyle:

Acı çikolata rengi, altın bal rengi, fuşya, turuncu, olimpos mavisi, titanyum gri, leylak rengi, fıstık yeşili, ultramarin yeşil ve pudra pembesi.Bir renge pek çok kaynakta farklı farklı adlar verildiği için bazı renklerin karşılığını tam olarak çıkartamamanız doğal. Örneğin mavi renk içeren ve koyu yeşil bir ton olan ‘ultramarin yeşil’ adı gündelik hayatta pek karşımıza çıkmaz. Yukarıda hangi renk tonlarından söz edildiğini resimde daha iyi görebilirsiniz.

Şu günlerde bu renkler sadece ev dekorasyonunda değil, renklerin ön planda olduğu giyim sektörü gibi pek çok farklı sektörde ön planda olacak.

Peki bu renkleri nasıl eşleştirmeli? Fıstık yeşili veya fuşya gibi canlı, parlak renkleri aksesuarlarda kullanmakta fayda var. Yukarıda pudra rengi bir koltuk üzerinde yeşil ve pembe yastıklar sonbahar renklerinin kullanımına güzel bir örnek oluşturuyor. Duvarda altın bal rengindeki çerçeveler de tabloyu tamamlıyor.

Çikolata rengi ile altın bal, olimpik mavi, pudra, leylak veya turuncu renkleri kullanılabilir. (Hepsi aynı anda değil tabii.) Yukarıdaki oturma odasında koyu kahverengi mobilyalarla bal ve turuncu renkli aksesuarların ne kadar hoş durduğu hemen göze çarpıyor.

Gri ile leylak veya pembe rengin uyumunu başta verdiğimiz renk paletinde de görebilirsiniz. Griyi olimpos mavisi ve pembe ile de yan yana getirebilirsiniz.

Ultramarin yeşili ise gri ve fuşya rengiyle ya da olimpos mavisi ile yan yana getirebilirsiniz. Bir önceki fotoğrafta sezonun pek çok renginin bir arada kullanılmış olduğunu görebilirsiniz.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

 

2 Responses

  1. hülya v.

    31/03/2015 22:31

    Yazınızın üstündeki resimde benim oturma odama çok benzer detaylar var. Halı ve yastıklar aynı diyebilirim. Köşedeki vazo ve çiçeklerde aynı tonlarda odamda mevcut. Altın bal rengi tonu odamda hiç kullanmadım çünkü kanepe ve koltukların kolları gümüş. Kapımda da gümüş ayrıntılar var. Bir diğer nokta benim koltuğum pudra rengi değil. Fıstık yeşil. Odamın perdesi mor fonlardan ve beyaz üzerinde minicik lila çiçek ve yeşil yaprakların ve ara ara pulların olduğu bir perdeydi. Ev ile beraber perde değişikliğine de giriyorum. Ancak zannedersem öncesinde perdede doğru seçim yapmadım. Halı yeterince çiçekli yastıklarda da çiçek detayı var. Perde de hiç olmasa mı acaba? Renk olarak da mor fon yerine koyu bej bir ton mu olmalı? Tavsiyenizi almak isterim.

  2. yd360

    02/04/2015 15:37

    Hülya Hanım Bence de mor yerine koyu bej veya koyu krem tonlarında, sade bir fon daha iyi olabilir.

Comments are closed.